четвер, 15 травня 2014 р.

Урок з Громадянської освіти, 3 кл.

Тема.  Додержуй даного тобою слова, 3 кл.
Мета: навчити учнів додержувати данного слова, планувати розпорядок дня та виконувати заплановане; розвивати навички аналізу, узагальнення , вміння робити висновки; виховувати силу волі, бажання удосконалювати своє «Я» , віру у свої сили, здібності.
Обладнання: наочний матеріал, роздатковий матеріал, підручник 3 клас.

Хід уроку
І. Організація класу до уроку
    1. Привітання
Встаньте, діти всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе
Привітайтесь: «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.     Перевірка домашнього завдання ( фронтальне опитування)
- Яку тему вивчали на попередньому уроці? ( делікатність)
- Давайте пригадаємо, що означає бути делікатним?
- Пригадайте правила делікатної поведінки.
- Розкажіть про випадок із життя, де ви або ваш друг поступили делікатно.

2. Закінчити речення
- Зараз я зачитаю речення, а повинні його закінчити, будьте уважні.
     1. Не пхати носа не в свої справи це…( бути делікатним, поважати чуже життя)
     2. Я ніколи не перебиваю бо …( це не культурно)
     3. У чужій квартирі не можна…( відкривати дверцята і ящики в столах, шафах, ходити без запрошення по кімнатах, заглядати на кухню)

3. Розповідь оповідки Бруно Ферреро «Постанови»
    - А зараз, я вам розповім оповідку Бруно Ферреро «Постанови», ви уважно слухайте, адже потім будуть запитання.
    3. 1. Розповідь вчителя
 Один хлопець, нахилившись над столом, записував свої постанови. Його мати у той час прасувала білизну.
«Коли побачу когось, хто потопає, — писав хлопчина, — то відразу кинуся у воду, аби допомогти йому. Якщо загориться дім, виноситиму з вогню дітей. Коли трапиться землетрус, без жодного страху піду серед будинків, що валяться додолу, рятувати людей. А потім усе своє життя присвячу бідним цілого світу».
За якийсь час він почув голос мами:
— Синку, будь такий добрий, спустися до крамнички і купи хліба.
— Мамо, хіба ти не бачиш, що надворі дощ? — з докором спитав син.
 
  3. 2. Обговорення оповідки
      - Чи сподобався вам хлопчик? Чому?
      - Яким він себе уявляв?
      - Чи виконає він свої постанови коли виросте? Яким він був насправді?
      - Яку пораду можна дати хлопцеві? ( Великі діла починаються з малого. Ніколи не хвались)
4. Поясніть прислів'я.
   - Діти, а чи чули ви прислів'я: « Давши слово – держись, а не давши – кріпись»
  - Як ви його розумієте?
ІІІ. Повідомлення теми і мети завдання уроку
   - Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, що означає «дати слово» і як його дотримати.      
    Тож темою нашого уроку є «Додержуй данного тобою слова».
   - Мета нашого уроку:
·        навчитись додержувати данного слова, планувати розпорядок дня та виконувати заплановане;
·        розвивати навички аналізу, узагальнення , вміння робити висновки;
·        виховувати силу волі, бажання удосконалювати своє «Я», віру у свої сили, здібності.

IV. Робота над темою уроку
1.     Розв'язання проблеми
- Давайте поміркуємо, що означає – «дати слово»?
2. Робота з підручником

2.1. Читання вголос дітьми оповідання «Треба»
- Зараз ми дізнаємось, як один хлопчик хотів стати зразковим і чи вдалося йому це зробити. А для того, щоб дізнатись , нам потрібно прочитати оповідання « Треба» і бути уважним при читанні (с. 46)

2.2. Бесіда за прочитаним
- Яким ви собі уявили хлопчика?
- Що він задумав зробити? ( перевиховатися)
- З чого він почав змінювати свою поведінку? ( дав собі слово, що стане зразковим)
- Що помішало хлопчикові здійснити свій задум? ( у хлопчика не було сили волі дотримати слова)
- Коли у хлопчика «…ніби скеля з плечей зсунулася…» ? (коли він відклав свої справи на завтра)
- Як ви розумієте значення слова «треба»?
- За яких умов хлопець зможе досягнути свої мети?

3. Робота в групах
- Діти , давайте ми з вами поділимось на групи. Кожна группа отримає ситуацію, яку потрібно обговорити і подумати чи правильно роблять діти і як слід діяти в данній ситуації.
    1. Прийшла Катруся в гості до Маринки, а там вишивки дуже гарні. Захотіла Катруся    навчитись вишивати, Маринка запропонувала прийти завтра до неї після уроків, щоб навчити її. Катруся приходить наступного дня до Маринки, щоб разом вишивати, а її вдома немає.
- Чи додержала Маринка слова? Чи гарно вчинила дівчинка? Як ви оцінюєте ситуацію?
Що порадите Маринці?

   2.Сашко часто приходив у клас після дзвінка. Сьогодні у школу хлопчик прийшов тільки на другий урок. Зайшовши у класс, він побачив моряка, який розповідав на уроці про свої заморські пригоди. Подарував сувеніри. І Сашко дав собі слово, що більше ніколи не буде запізнюватись.
- Як ви гадаєте, чи дотримає Сашко слова? Кому з вас доводилось побувати у подібній ситуації?

- Одже, який висновок ми повинні зробити?



4. Фізкультхвилинка
    Бураніто потягнувся.
    Раз нагнувся, два нагнувся.
    Руки в сторонни розвів,
    Ключик, мабуть, загубив.
    А щоб ключик нам знайти,
    Треба всім в похід іти.

5. Бесіда з досвіду учнів
   - Діти,  а кому з вас доводилося побувати у ситуації коли ви не додержували свого слова? І чи були такі ситуації?

V. Закріплення вивченого матеріалу

1.  Правила «Додержуй слова»
    - Діти, щоб додержувати  слово потрібно пам'ятати правила.
o       Не кидай слів на вітер
o       Не давай легковажних обіцянок
o       Будь  господарем свого слова

 2. Практичне завдання
    - Діти, а чи даєте ви слово мамі, що приберете у власній кімнаті, самостійно виконаєте домашнє завдання, слідкуватимете за одягом на взуттям?
2.1. Розпорядок дня
    - Вам допоможе виконувати обіцянки розпорядок дня, певний режим дня,
      Чим швидше ви навчитесь його дотримуватись, тим легше вам буде навчитись дотримувати власного слова.
    - Давайте ми з вами зачитаємо його та проаналізуємо.

    - Одже, що ви від сьогодні будете робити?
3. Творче завдання
  - Вам потрібно написати свою ситуацію, коли ви додержували  слова або коли не додержували.

VI. Домашнє завдання
     с. 46-49 ( опрац.) і допис. ситуацію

VII. Підсумок уроку
    - Що означає дати слово?
    - Чи гарно не додержувати слова?

    - Яке прислів'я ви запам'ятали?

Немає коментарів:

Дописати коментар